• Niedziela, 19 września 2021

Jak założyć szkło ochronne na ekran telefonu?

Jak założyć szkło ochronne na ekran swojego telefonu?

Zadaniem szkła hartowanego jest idealna ochrona ekranu telefonu komórkowego przez uszkodzeniami natury mechanicznej różnego rodzaju. Osoby, które chcą należycie zabezpieczyć swoje urządzenie przy pomocy właśnie tego, bardzo praktycznego elementy muszą jednak wiedzieć w jaki sposób można prawidłowo założyć takie szkło na ekran smartfona.

W praktyce jest to łatwiejsze niż można się spodziewać. Wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad. Jakich?

1. Przede wszystkim miejsce działania zawsze powinno być czyste. Z tego powodu należy z blatu usunąć kurz i dokładnie umyć swoje ręce. Potem trzeba przygotować telefon i opakowanie z hartowanym szkłem.

2. Kolejnym krokiem jest otworzeniem przygotowanego opakowania z hartowanym szkłem i sprawdzenie dokładnie jego zawartości. W pudełku musi znajdować się hartowane szkło dopasowane oczywiście idealnie do danego modelu telefonu oraz dwie niewielkie ściereczki  - sucha  i mokra.

3. Następny etap to dokładne wyczyszczenie ekran swojego smartfona za pomocą wspomnianej już, mokrej ściereczki. Dzięki temu z wyświetlacza w teorii powinny zniknąć niewielkie drobinki kurzu, pył czy tłuste ślady po palcach.

4. Czynność tę należy później powtórzyć, tym razem jednak z  udziałem suche, a nie mokrej ściereczki.

5. Po wykonaniu kroku numer cztery, od strony klejącej szkła hartowanego powinno się delikatnie odkleić folię zabezpieczającą.

6. Etap szósty to dopasowanie wspomnianego szkła hartowanego do ekranu danego telefonu komórkowego, ale z uwzględnieniem tzw. otworów funkcyjnych.

7. Dopasowane szkło trzeba przyłożyć do ekranu smartfona i docisnąć je na samym środku. Tylko w ten sposób klej rozłoży się na nim w sposób równomierny.

8. Kolejnym krokiem jest przygotowanie suchej ściereczki i delikatne przetarcie szkła ochronnego, przy jednoczesnym dociskaniu do powierzchni ekranu telefonu.

9. Tak naprawdę jest to już koniec pracy. Wyświetlacz smartfona jest należycie chroniony, a przy okazji szkło hartowane w ogóle nie pogarsza właściwości dotykowych ekranu telefonu. W pełni oddaje również żywe i piękne kolory.

10. Poza tym w celu odpowiedniego zabezpieczenia obudowy telefonu komórkowego i nadania mu bardziej stylowego wyglądu, można zainwestować w oryginalne, kolorowe etui. Wybór w tym zakresie na rynku jest coraz większy. Taki smartfon będzie można łatwiej zauważyć w większej grupie telefonów, a przy okazji jest to świetny sposób na wyróżnienie się z tłumu. 

Jak widać cały proces tylko z pozoru jest skomplikowany.