• Niedziela, 19 września 2021

Telefony Samsung - TOP 5 w roku 2019

Telefony Samsung są od lat obecne w konsumenckiej świadomości. Firma stanowi jedną z najmocniejszych i najlepiej rozpoznawalnych we własnej branży. Sprzedaż niezmiennie pozostaje wysoka, a nowe modele zawsze cieszą się zainteresowaniem. Koreańska firma celuje w różne zakresy cenowe, prezentując co roku kilka nowych modeli.

Nie inaczej było w kończącym się roku 2019.

Samsung Galaxy S10+

To opcja najdroższa i największa, a zarazem o najbardziej imponującym wyposażeniu i specyfikacji. Samsung Galaxy S10+ to telefon wykonany z dbałością o najmniejsze szczegóły, o potężnych podzespołach, wyposażony w dwa aparaty zapewniające doskonałej jakości zdjęcia. To telefon stworzony dla tych, którzy nie chcą kompromisów, interesuje ich tylko najwyższa jakość. Praca modelu opiera się na ośmiordzeniowym procesorze Exynos 9 9820.

Pamięć RAM występuje w dwóch opcjach - 8 lub 12 GB. Obie wersje dają naprawdę duże możliwości. Z kolei pamięć wewnętrzna może wynosić 128, 512 lub 1000 GB. Duży jest też wyświetlacz tego modelu - rozdzielczość 1440x3040 i 6,4 cala.

To zdecydowanie nie jest wygodny telefon do kieszeni. Ładowanie indukcyjne i akumulator 4100 mAh sprawiają, że Samsung S10+ jest w wysokim stopniu niezawodny.

Samsung Galaxy S10

Model nieco uboższy, niż wersja S10+. Można zauważyć między nimi wiele podobieństw - pamięć RAM i procesor pozostają bez zmian. Są jednak i różnice. Telefon ma mniejszy rozmiar, (6,1 cala przekątnej ekranu i taka sama jak w S10+ rozdzielczość, co daje jeszcze lepszą jakość obrazu) a aparat posiada 4 zamiast 5 obiektywów.

Choć Samsung S10 nie jest tak potężny, jak wersja plus, nadal stanowi jeden z flagowych telefonów roku 2019. Użytkownik może wybrać pomiędzy dwiema wersjami pamięci wewnętrznej - 128 lub 512 GB.Akumulator w tym modelu ma pojemność 3400 mAh, co nadal stanowi dobry wynik, zwłaszcza przy obecności wygodnej technologii indukcyjnego ładowania PMA.

Samsung Galaxy A50

To pierwsza w zestawieniu tańsza opcja. Działa wolniej, choć specyfikacją nie odbiega zbyt daleko od modeli flagowych. Samsung dba niezmiennie o to, by nawet bardziej ekonomiczne propozycje zachowały wysoki poziom. Samsung Galaxy A50 to telefon stosunkowo niedrogi, choć wyposażony w szerokokątny wyświetlacz i oferujący wiele udogodnień, w tym szybkie ładowanie. Przekątna wyświetlacza ma 6,4 cala, a rozdzielczość wynosi 1080x2340. To oznacza, że jakość obrazu jest naprawdę dobra, biorąc pod uwagę półkę cenową.Procesor, który zapewnia mu działanie to ośmiordzeniowy Samsung Exynos 9610. Pamięć wewnętrzna może mieścić 64 lub 128 GB, co zapewnia przyzwoite i wydajne działanie. Producent udostępnia dwie opcje pamięci RAM - 4 lub 6 GB. Akumulator o wysokiej pojemności 4000 mAh sprawia, że telefon świetnie radzi sobie nawet przy wysokim poziomie eksploatacji.

Samsung Galaxy A70

Kolejna propozycja tańsza i bardziej dostępna dla przeciętnego użytkownika, niż flagowe modele. Galaxy A70 pracuje z procesorem ośmiordzeniowym Qualcomm Snapdragon 675. Dostępne są opcje 6 lub 8 GB RAM. Producent nie pozostawia za to wyboru w kwestii pamięci wewnętrznej to zawsze 128 GB.Model wyróżnia wyjątkowo duży wyświetlacz (6,7 cala) o niezłej jakości obrazu (rozdzielczość 1080x2400). Imponuje też akumulator - 4500 mAh sprawia, że telefonu nie trzeba doładowywać w ciągu dnia. Nie ma za to nowoczesnej opcji ładowania indukcyjnego, co jednak nie dziwi w modelu ze średniej półki cenowej.

Samsung Galaxy A40

To zdecydowanie opcja najbardziej ekonomiczna. Samsung Galaxy A40 kosztuje niewiele w porównaniu do innych modeli roku 2019, jest jednak zadowalającym telefonem dla przeciętnego użytkownika. Posiada liczne udogodnienia, jak czytnik linii papilarnych i szerokokątny obiektyw.Telefon pracuje z procesorem Exynos 7904. Jak na tę półkę cenową, nie brak mu pamięci wbudowanej (64 GB) ani RAM (4 GB). Wyświetlacz o przekątnej 5,9 cala pozwala na komfortowe użytkowanie. Rozdzielczość wynosi 1080x2280. Producent wyposażył ten model w przeciętny akumulator o pojemności 3100 mAh, telefon obsługuje za to szybkie ładowanie.