• Niedziela, 19 września 2021

Jak wybrać akcesoria ochronne do telefonu Samsung Galaxy S8?

Ubiegłoroczny flagowiec Samsunga nadal cieszy się ogromnym powodzeniem. Na rynku nie brakuje więc także akcesoriów, które ułatwiają korzystanie z niego. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują tak zwane produkty ochronne pozwalające na uniknięcie problemów generowanych przez uszkodzony ekran oraz porysowaną obudowę. Ich posiadanie może też zapobiec całkowitemu zniszczeniu telefonu. Galaxy S8 z pewnością nie może być określany mianem rozwiązania taniego, warto więc dążyć do tego, aby służył jak najdłużej swojemu właścicielowi.

Jakie etui wybrać?

Gdy zastanawiamy się nad tym, jakie etui do Galaxy S8 wybrać szybko odkrywamy, że otwiera się przed nami szczególnie wiele możliwości. W tym przypadku wybór jest więc uzależniony przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Mimo to pewnym aspektom należy poświęcić szczególnie wiele uwagi.

Jednym z nich jest fakt, że modele najbardziej rozbudowane potrafią zakryć przeważającą większość obudowy telefonu. Nie każdemu to odpowiada, często więc można usłyszeć, że nie po to kupowaliśmy nowy smartfon, aby zamykać go przed światem w pokrowcu. Rozwiązaniem kompromisowym może być więc w takim przypadku zainwestowanie w plecki znane też jako nakładka. Najczęściej mamy w ich przypadku do czynienia z kawałkiem materiału wykonanym czy to z silikonu, czy to z gumy. Zakłada się go na tył obudowy, można przy tym liczyć także na dobrą ochronę jej krawędzi. Smartfon chroniony w ten sposób jest znacznie bezpieczniejszy, nie cierpi przy tym jego design.

Inne typy etui i ich charakterystyka

Etui to kategoria rozwiązań dość uniwersalnych, nic więc dziwnego, że mamy do czynienia z ich przynajmniej kilkoma odmianami. Najczęściej możemy spotkać wzmiankowane już rozbudowane plecki. W sprzedaży dostępne są jednak również etui ze specjalnymi klapkami będące dodatkową ochroną dla ekranu. Etui-portfel to z kolei produkt, który może budzić skojarzenia z rozbudowanym pokrowcem. Telefon zwykle jest w takim przypadku osadzony w sztywnej ramce, choć pozostała część konstrukcji jest otoczona materiałem. Etui tego rodzaju jest też wyposażone w klapkę, a niekiedy także w przegródki idealnie sprawdzające się choćby jako miejsca, w których można przechowywać dokumenty. 

Jeszcze innym rozwiązaniem, którym warto się zainteresować jest etui-podstawka. Jeśli spojrzymy na nią z góry, z pewnością będzie nam przypominała portfel. Różnica polega na tym, że posiada specjalny mechanizm, dzięki któremu telefon może – w zależności od naszych potrzeb – zostać ustawiony czy to w pozycji poziomej, czy to pionowej. Pozwala to między innymi na oglądanie filmów w komfortowych warunkach, a także na swobodne uczestnictwo w wideo rozmowach. Jeśli obawiamy się, że telefon może mieć problem z dotrwaniem do kolejnego ładowania, zakupem, który opłaci się nam w szczególny sposób może się okazać etui z baterią. Nie jest to rozwiązanie tanie, możemy jednak liczyć na to, że czas czuwania telefonu wydłuży się dzięki niemu dwukrotnie. Oczywiście, nie jest to wcale jedyny atut etui, które zapewnia także znakomitą ochronę telefonu.

Etui, które są obecnie dostępne w sprzedaży, charakteryzują się dużym poziomem zróżnicowania. Dotyczy ono nie tylko konstrukcji, ale również materiałów, jakie zostały przygotowane do ich produkcji. Tylko od nas zależy więc to, czy zechcemy zainwestować w etui ze skóry syntetycznej, skóry naturalnej, silikonu, a nawet z drewna. Nawet najbardziej wymagający odbiorcy znajdą więc coś dla siebie.

Czy warto zainwestować w Samsung Galaxy S8?

Gdy wiemy już, jak chronić omawiany tu telefon, możemy zastanowić się również nad tym, czy warto w niego zainwestować. Choć pochodzi on z roku 2017, nie można nie zauważyć, że nadal cieszy się dużą popularnością. Jest wysoko ceniony przede wszystkim z uwagi na swoją jakość, imponują przy tym bardzo dobre parametry techniczne. Na uwagę zasługuje więc pamięć wbudowana o pojemności 64 GB, aparat główny o rozdzielczości 12 MPix, solidna bateria oraz bardzo szybki procesor pozwalający na cieszenie się nawet najbardziej zaawansowanymi aplikacjami i grami.

Podobne artykuły