• Niedziela, 19 września 2021

Jak działa ładowarka indukcyjna w telefonie Samsung Galaxy?

Jeśli chcemy naładować telefon komórkowy Samsung Galaxy S7, musimy zaopatrzyć się w bezprzewodową ładowarkę indukcyjną. Urządzenie to jest sprzedawane oddzielnie, a konieczność korzystania z niego często wywołuje zamieszanie. Czy jednak naprawdę mamy się czego obawiać?

Po co nam ładowarka indukcyjna?

Ładowarka indukcyjna jest urządzeniem, które pozwala na ładowanie telefonu poprzez jego umiejscowienie bezpośrednio na panelu ładowania. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii ładowania indukcyjnego Qi. Ma ona ten plus, że pozwala zapomnieć o problemach, jakie generuje konieczność podłączania kabla ładującego do urządzenia, którego bateria znajduje się na wyczerpaniu. W większości przypadków, gdy chcemy przystąpić do samej czynności ładowania indukcyjnego, nie musimy nawet zdejmować obudowy urządzenia. Ten oryginalny sposób nie blokuje zresztą telefonu, z którego nadal możemy korzystać z równą co dotychczas swobodą. Problemem nie będzie zarówno odebranie połączenia, jak i zapoznanie się z treścią wiadomości tekstowej. W przypadku niektórych urządzeń pad zasługuje na uwagę także dlatego, że pozwala na „szybkie ładowanie”. Przeciętnie trwa ono nawet 1,4 razy krócej niż ładowanie standardowe.

Korzystanie z ładowarki indukcyjnej krok po kroku

Wykorzystanie ładowarki indukcyjnej w praktyce wcale nie jest trudne. Wystarczy, że przewód umieścimy z tyłu ładowarki, drugi jego koniec zaś zostanie przez nas podłączony do gniazdka zasilania. Z przodu podstawy ładowania znajduje się lampka ładowania. Po pierwszym podłączeniu powinna ona migotać na niebiesko i zielono, a także w kolorze niebieskozielonym. Potem możemy już umieścić urządzenie na specjalnej poduszce ładującej pamiętając o tym, aby znalazło się na niej w pozycji ekranem do góry. Już po naładowaniu konsola ładowania poinformuje nas o tym. Gdy urządzenie będzie gotowe do użycia, zacznie emitować słabe, niebieskie światło. Może ono też błyskać, co z kolei oznacza, że warto zmienić nieco położenie telefonu tak, aby był on wycentrowany na poduszce. Jeśli mamy do czynienia z ładowaniem na małej mocy, kolor diody zmieni się na niebieski. W pełni naładowane urządzenie świeci z kolei na zielono.

To warto wiedzieć

W przypadku funkcji bezprzewodowego szybkiego ładowania musimy liczyć się z tym, że nie jest ona charakterystyczna dla każdego urządzenia oferowanego przez firmę Samsung. Na pewno jest ona jednak zgodna z modelem Galaxy Note 5, Galaxy S6 edge+, a także z modelami nowszymi takimi jak Galaxy Note i Galaxy S series. Jeśli przedmiotem naszej analizy jest technologia Wireless Fast Charge, musimy liczyć się z tym, że nie bęzie ona kompatybilna z urządzeniami takimi, jak Galaxy 6, a także Galaxy 6 Edge i Galaxy 6 Active. Będą się one ładowały z wykorzystaniem omawianego tu urządzenia, osiągać będą jednak w tym czasie jedynie normalną prędkość. Czasami może też się okazać, że osoby zainteresowane bezprzewodowym ładowaniem indukcyjnym, same będą musiały wejść w posiadanie urządzenia, które na nie pozwala. Jest ono jednak dość powszechnie dostępne.